مديريت سرور دبستان غيردولتي پويندگان

كلاس ضمن خدمت آموزگاران

کار و فناوری ششم

بقیه در ادامه مطلب

یک روز بدون کیف در مدرسه

بقیه تصاویر در ادامه مطلب

کار و فناوری پایه ششم - کار با مدار

بقیه در ادامه مطلب

فوق برنامه کامپیوتر پایه چهارم

سبزیکاری کار و فناوری پایه ششم

بقیه تصاویر در ادامه مطلب

پخش فیلم های آموزشی ویژه دانش آموزان

برگزاری آزمون آنلاین قلم چی

تصاویر درس کار و فناوری پایه ششم

بقیه تصاویر در ادامه مطلب

تصاویر کلاس فوق برنامه کامپیوتر - پایه چهارم

بقیه تصاویر در ادامه مطلب

تصاویر کلاس فوق برنامه کامپیوتر - پایه پنجم

تصاویر کلاس فوق برنامه کامپیوتر - پایه پنجم

بقیه در ادامه مطلب

اولین آزمون دبستان غیردولتی پویندگان

اولین آزمون آنلاین دبستان غیردولتی پویندگان برگزار شد.

این آزمون در روز های سه شنبه و چهارشنبه 24 و 25 آذر به صورت حضوری در دبستان برگزار گردید. هدف اصلی برگزاری این آزمون در مدرسه آشنایی دانش آموزان با نحوه کارکرد و رفع اشکال احتمالی می توان اشاره نمود. این آزمون از سیستمی بسیار قوی برخوردار می باشد و در حال حاضر مقرر شده به صورت ماهیانه در منزل برگزار گردد. البته امکان این وجود دارد به تعداد برگزاری این آزمون در ماه افزوده شود.


بقیه تصاویر در ادامه مطلب

گزارش تصویری کلاس های کامپیوتر در چند روز گذشته


کلاس آموزشی پرسنل مدرسه

برگزاری آزمون بین المللی ببراس

دانش آموزان غیردولتی پویندگان در اولین آزمون بین المللی ببراس شرکت نمودند.

ببراس، یک مسابقۀ برخط (آنلاین) بین‌المللی با هدف ترویج مفاهیم بنیادی علوم کامپیوتر، انفورماتیک و تفکر کامپیوتری (الگوریتمی) در بین دانش‌آموزان است و می‌کوشد رقابتی انگیزشی را به صورت برخط در دسترس مخاطبان در کشورهای مختلف قراردهد.

مسابقۀ ببراس شامل مجموعه‌ای از مسئله‌های کوتاه و نیمه‌بلند چندگزینه‌ای یا تعاملی است که معماهای ببراس (Bebras Tasks) نامیده می‌شوند...

این آزمون که برای نخستین بار در کشور به صورت آنلاین برگزار می شد در دبستان غیردولتی پویندگان شهرستان جم به اجرا در آمد و دانش آموزان انتخابی در ساعت های مشخص شده در سایت کامپیوتر حاضر شده و در آزمون شرکت نمودند.

گزارش تصویری

تصاویر کلاس های پنجم

تحویل سی دی های آموزشی

دیروز با همراهی همکاران سی دی آموزشی در نظر گرفته به دانش آموزان تحویل داده شد.

آزمون عملی درس کار و فناوری

امروز شنبه 16 اردیبهشت 94 آزمون عملی کار و فناوری پایه ششم برگزار گردید، وضعیت درسی 90 درصد دانش آموزان در آزمون عملی عالی بود. در شنبه آینده امتحان کتبی تا درس پنجم کار و فناوری برگزار می گردد.

کلاس آموزشی معلمین و کادر اداری

با توجه به اینکه استفاده از معلمین آموزش دیده در حوزه فناوری اطلاعات جز رکن های اصلی هوشمند سازی می باشد دو جلسه  آموزشی وبلاگ نویسی و دفتر کلاسی هوشمند و یک جلسه آموزشی کار با کتابخانه الکترونیکی آریا در حوزه فناوری اطلاعات ویژه معلمین و کادر اداری برگزار گردید.

 

افتتاح سایت کامپیوتر دبستان

در روز شنبه 9 آبان سایت کامپیوتر دبستان با کلاس کار و فناوری ششم افتتاح شد. و دانش آموزان پایه ششم به حل فعالیت های عملی این درس پرداختند. بقیه کلاس ها نیز بر اساس برنامه کلاسی خود در سایت رایانه حضور یافتند.

 

رونمایی از وبلاگ همکاران

پس از برگزاری دو جلسه آموزشی وبلاگ نویسی ویژه همکاران در تاریخ 5 آبان 94 وبلاگ همکاران بر روی سایت دبستان قرار گرفت.

برنامه نویسی این سیستم وبلاگ دهی یک ماه در تابستان به طول انجامید و دارای امکان مدیریت ساده برای همکاران می باشد. امیدوار هستم در آینده بتوانم این سیستم وبلاگ دهی که صد در صد توسط خودم کد نویسی شده را گسترش دهم.

تنظیم ویدئو پرژوکتور کلاس ها

نصب و راه اندازی روتر

جهت مدیریت اینترنت و پهنای باند و امنیت شبکه در این ماه اقدام به نصب و راه اندازی یک روتر قدرتمند در مدرسه نمودم. این روتر در آینده می تواند بستر شبکه وایرلس جهت استفاده از تبلت دانش آموزای را در مدرسه محیا سازد.

 

معاون فناوری در روز دانش آموز محوری

در برنامه اجرایی از سوی مشاور مدرسه سید بهنیا موسوی و محمد کاظمی در دو زنگ اول مدرسه به جای معاون فناوری قرار داده شدند و هر دو با ذوق و شوق خاصی کار در نظر گرفته شده را انجام دادند.

 

نصب و راه اندازی پرینترها و فکس مدرسه

هفته اول آبان پرینترها و فکس بر اساس لیست درخواستی در اختیار ما قرار گرفته شد و بلافاصله نصب و راه اندازی شد.

راه اندازی سرور مدرسه

یکی از رکن های اصلی هوشمند بودن یک مدرسه مدیریت مدرسه توسط سیستم یکپارچه رایانه ای می باشد در روز 30 مهر با راه اندازی سرور مدرسه این رکن در مدرسه به تحقق پیدا کرد. به جرات می توان گفت سرور دبستان غیردولتی پویندگان یکی از بهترین سرورهای مدارس کشور می باشد.

گزارش کار مهر ماه 2

نصب و راه اندازی کامپیوترهای اداری - کلاس ها و سایت

مطمنا نصب و راه اندازی 35 کامپیوتر توسط یک نفر نیاز به زمانی چند روزه دارد. بلافاصله پس از تحویل کامپیوترهای مدرسه دست به کار شده و در کوتاه ترین زمان ممکن کامپیوترها را راه اندازی سخت افزاری نمودم. اما به دلیل نرسیدن محافظ برق یا سیار چندین روز امکان استفاده از کامپیوترها محیا نشد.

 

راه اندازی کامپیوترهای اداری

کامیپوترهای سایت دبستان

راه اندازی کامپیوترهای سایت در روز 23 مهرماه

تهیه کابل شبکه

 

گزارش کار مهرماه 1

از آنجا که اهمیت هوشمند سازی دبستان غیردولتی پویندگان خیلی مهم بود با شروع سال تحصیلی به دبستان غیردولتی پویندگان پیوستم و انتظار چند ماه پرکار را نیز در این مدسه داشتم چرا که سه سال پیش زمانی که به علم و دانش پیوستم هنوز هیچ کامپیوتری از کارتن بیرون نیومده بود و از هوشمندسازی کارهای اندکی انجام شده بود و تمام تلاش خود را کردم تا علم و دانش را به یک دبستان هوشمند تبدیل نمایم. از همه این حرف ها که گذشته به گزارشی البته مختصر از مهرماه می پردازم.

تا هفته اول مهرماه تمامی همکاران با لپ تاپ های شخصی در مدرسه حاضر شدند و کارهای مدرسه را انجام می دادند، همواره سعی نمودم در این مدت ارتقا سطح کادر اداری در برنامه قرار دهم و مشکلات کامپیوتری را حل نموده و آموزش های مربوطه را در برنامه قرار دهم.

در ابتدا لوگوی مدرسه را طراحی نمودم

در پی تماس ها و جلسات حضوری در آموزش و پرورش به دلیل مشکلی که در پورتال کشوری آموزش و پرورش در ساخت سایت برای مدارس جدید بود موفق به دریافت سایت از این پورتال نشدم و همچنان امیدوارم به زودی سایت آموزش و پرورش در اختیار مدرسه ما نیز قرار بگیرد.

راه اندازی نسخه اولیه سایت مدرسه همراه با انتشار خبرها ، تصاویر و ثبت دانش آموزان


در ابتدا در اولین جلسه آموزشی معلمین در حالی که فقط یک کامپیوتر در مدرسه بود کلاس آموزشی معلمین با موضوع ارتباط با والدین را بدین شکل برگزار نمودیم.

نصب و راه اندازی شبکه ، تلفن ، سیستم صوتی و دوربین مداربسته مدرسه در هفته دوم و سوم مهر به مدت 10 روز